Kulinaria Kultura Podróżowanie

?? Erasmus – Saragossa ??

Przez miesiąc (19.10.2021 – 13.11.2021 r.) przebywaliśmy w Hiszpanii w mieście o nazwie Saragossa. Zwiedzaliśmy tam różne miejsca i miasta tj.:

 

~ miasto : Albarracin ( południowy skraj prowincji Aragonia ) :

~ Aljaferia ( średniowieczny pałac obronny, zbudowany w połowie XI w. ) : 

 

~ Bazylika Nuestra Senora del Pilar ( największa barakowa świątynia w Hiszpanii) :

~ Park “Parque del Agua Luis Bunuel” ( Park ma ponad 2 km długości i powierzchnię około 120 ha.) : 

~ Park “Parque del Barranco” : 

~ Park z fontannami : Naszym obowiązkiem były również praktyki, moim miejscem pracy była restauracja “El Foro”, nauczyłem się tam przygotowywać Hiszpańskie potrawy i desery, poznałem również wspaniałych ludzi oraz zdobyłem nowe doświadczenia związane z moim zawodem i nie tylko. Wykonywałem między innymi:

~ Obróbkę wstępną kalmarów, krewetek, krabów, owoców morza.

~ Przygotowywałem desery i wydawałem je do konsumenta, 

~ Przygotowywałem typowe Hiszpańskie potrawy, 

 


Poza zwiedzaniem i pracą mieliśmy również czas wolny, który przeznaczaliśmy na różne sprawy, rozrywki. Ja poznałem tam wspaniałą grupkę Hiszpanów, z którymi komunikowaliśmy się w języku angielskim. Między innymi również chodziliśmy na zakupy, spędzaliśmy razem czas. 

´

Erasmus to świetny projekt, zdobyłem tam nowe doświadczenia, poznałem nowych ludzi, zdobyłem niesamowite wspomnienia z niesamowitymi ludzmi. Napewno jeszcze kiedyś tam wrócę ! Niedługo pojawi się blog o Hiszpańskiej kuchni, w której pojawią się tradycyjne prosto z Hiszpanii przepisy ! 🙂

(Erasmus is a great project, I gained new experiences there, met new people, gained amazing memories with amazing people. I will definitely come back there one day ! Soon there will be a blog about Spanish cuisine with traditional recipes straight from Spain) 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *