Blog Kultura

Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej

World Day Of Social Justice
Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej obchodzony 20 lutego, celem tego święta jest między innymi: 
  • promowanie wysiłków na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego oraz bezrobocia————————————————————-
Czym jest sprawiedliwość społeczna ? 

Jest to równoprawność lub nie równoprawność poszczególnych grup społecznych oraz ich członków, wpływów i władzy oraz wartości duchowych


Sprawiedliwość społeczna w XXI wieku

Sprawiedliwość społeczną mamy w Konstytucji, ale system, w którym żyjemy, jest jej zaprzeczeniem. Czas na zmiany? W polskim ustawodawstwie sprawiedliwości traktowana jest przede wszystkim jako równość. Czy w XXI wieku jest utrzymywana całkowita równość społeczna ? Otóż nie, dlatego powstało święto Sprawiedliwości Społecznej, więc jakie grupy są najbardziej dyskryminowane ?

Największym dyskryminowanym społeczeństwem w Polsce oraz na świecie są osoby o odmiennej orientacji seksualnej, jest to niemal połowa społeczeństwa (58 procent )

Następną dość duża grupą społeczną dyskryminowaną przez resztę społeczeństwa są ludzie niepełnosprawni fizycznie oraz psychicznie jest to niemal (52 %)

Kolejną dyskryminowaną grupą są osoby o innej narodowości ( kulturze, karnacją, cechami fizycznymi ) jest to niemal ( 40 procent)

są to nieliczne grupy z wielu innych dyskryminowanych grup społecznych, tj. Odmienna religia, społeczeństwo bezdomne, bezrobotne. 

————————————————————————————————————

“Justice is not always fair as it should be” ~ Jonas Jonasson 

Sprawiedliwość nie zawsze jest taka sprawiedliwa, jak powinna” ~ Jonas Jonasson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *