Kultura Podróżowanie

Państwa z wymiany Erasmus+

W poprzednich latach nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w programie Erasmus+, który polegał na wymianach i wyjazdach uczniów czy nauczycieli na praktyki w krajach zagranicznych.

W dzisiejszym blogu przedstawimy kilka państw – i dotyczące ich ciekawostki – które mieli okazję odwiedzić uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły.

Portugalia

-> Wiedzieliście, że plaże Portugalczyków dzielone są na „dobre” i “złe”? Różnią się tym, że te pierwsze są właśnie idealne do plażowania, dzięki spokojnym falom i tym, że są piaszczyste, a drugie – kamieniste lub znane z porywistych wiatrów.

Niemcy

-> W Niemczech znajduje się najwięcej muzeów na świecie. Berlin sam w sobie ma ponad 170 muzeów.

Hiszpania

-> Każdy z pewnością zna wieżę Eiffla, znajdująca się w Paryżu. A kto słyszał, że pierwotnie miała stanąć właśnie w Barcelonie? Niestety, plan został odrzucony, ponieważ budowla była zbyt duża i wysoka, a dodatkowo nie pasowała do ogólnego wyglądu miasta.

Włochy

-> Do najsłynniejszej fontanny w Rzymie, Fontanna di Trevi (widocznej na zdjęciu), dziennie turyści wrzucają nawet 3 tys. euro w monetach.

Cypr

->  Na tej pięknej, malowniczej wyspie, aż roi się od kotów. Definitywnie idealny wybór na wakacje dla kociarzy. A głównie zostały przywiezione, aby pozbyć się jadowitych węży.

Tym ciepłym, jak większość państw na dzisiejszej liście, akcentem kończymy i dziękuję za uwagę!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *