Celebryci

Donald Trump

Słysząc to nazwisko, każdy ma na myśli prezydent USA (aktualnie już byłego). Zapewne niewiele osób z czystej ciekawości  zgłębiało historię życia Donalda Trumpa. Jak się okazuje, można o nim powiedzieć dużo więcej niż prezydent czy kolejny miliarder.

W CZEPKU URODZONY…

ale pewnie każdy jest w czepku urodzony, kto rodzi się w rodzinie miliarderów i to od kilku pokoleń. Budowę rodzinnego imperium zapoczątkował dziadek Donalda, Frederich Drumpf. Szybko zmienił twarde niemieckie nazwisko, na angielsko brzmiące “Trump”. Dorobił się majątku na barach, restauracjach i… domach publicznych. Syn Fred pomnożył majątek ojca w Nowym Yorku. Urodzony 14 czerwca 1946 r.  w nowojorskim Queens Donald, był czwartym z piątki dzieci Mary i Freda Trump. Uczęszczał do szkoły wojskowej, do której posłał go surowy ojciec. Deweloperką zajął się po ukończeniu studiów na prywatnej uczelni Wharton.

WSZĘDZIE INTERESY…

Sam Donald początki w biznesie wspomina jako trudne czasy ( w wywiadzie dla programu “Today” mówi, że dostał od ojca MAŁĄ pożyczkę… 1 000 000$ i rozpoczął inwestycje na Brooklynie). Budował kasyna, wieżowce, hotele, pola golfowe, zakładał uniwersytet, a nawet sprzedawał koszule i krawaty. Źródła dochodu można by wymieniać jeszcze długo. Trump biznes widział dosłownie WSZĘDZIE. Wszystkie interesy Donalda Trumpa prowadzone są w ramach The Trump Organization.

PARCIE NA SZKŁO…

Donald Trump zdecydowanie je ma. Wystąpił w wielu filmach czy serialach, m. in. w “Kevin sam w Nowym Jorku” i “Seks w wielkim mieście”, zawsze grając samego siebie. Uważał, że kreuje świat show biznesu, a nie jest jego produktem. Prowadził nawet własny program telewizyjny “The Apprentice”.

MODA, KOBIETY, ŻONY…

W świecie show biznesu szczególnie umiłował sobie branżę mody. Organizował prestiżowe konkursy piękności. Z niektórymi modelkami Trump był bardzo blisko. Wszystkie jego żony robiły karierę w świecie modelingu. Pierwsza, pochodząca z Czech Ivana, z którą ma trójkę dzieci (Donald, Ivanka i Eric). Ich związek rozpadł się przez romans biznesmena z Marlą Maples, która szybko po rozwodzie wyszła za Donalda. Owocem tego związku jest córka Tiffany. Niestety to małżeństwo również zakończyło się rozwodem. Natomiast Trump jak w biznesie, tak i w miłości, nie poddał się. Jego trzecią żoną została Melania Knauss-Trump, z którą ma syna Barrona.

DROGA DO ZWYCIĘSTWA…

Piękne kobiety, luksusowe posiadłości, najlepsze samochody i własny samolot to niegdyś codzienna rutyna Donalda Trumpa. Znudzony i głodny wyzwań, wziął na widelec Biały Dom. Nie każdy jednak wie, że był on związany z polityką od lat i rozważał udział w wyborach prezydenckich w 1988 roku, 2004 roku i 2012 roku. Wygraną przyniosły mu wybory w 2016 roku, pokonując Hillary Clinton. Paradoksalnie większość społeczeństwa zagłosowała na konkurentkę Donalda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *