Blog Język Kultura Podróżowanie

Greetings from sunny Valencia

12 lutego, pięcioro uczniów naszej szkoły (w tym troje członków naszego zespołu MiłośnicyAngielskiego), wybrało się na miesięczny wyjazd do trzeciego, największego hiszpańskiego miasta – Walencji.


W czasie pobytu za granicą zdobywamy doświadczenie zawodowe, będące dużą wartością na rynku pracy. Zgodnie z podziałem Julia Jankowiak+Adrian Latusek, Laura Bela+Jakub Siecla, Bartosz Wciórka pracujemy w następujących restauracjach:

Portolito Centro

Contrapunto

 

 

 

 

 

 

 

Ma Khin Café

 

 

 

 

Uczestnictwo w programie Erasmus+ i podróż do Walencji to nie tylko praca, ale także okazja do zapoznania się z hiszpańską kulturą i tradycjami.

W pierwszym tygodniu naszego wyjazdu odwiedziliśmy Oceanarium. Tam czekało na nas ponad 26 milionów litrów wody, w których żyje aż 45 tysięcy zwierząt.
Mieliśmy okazję zobaczyć pokazy delfinów, zwierzęta morskie z całego świata w tym ryby, foki, lwy morskie oraz żółwie.

Od ostatniej niedzieli lutego w Walencji obchodzone jest Las Fallas, czyli jedno z najważniejszych świąt w Hiszpanii. Zaczyna się ono od inauguracji, podczas ceremonii La crida. Na festiwalu codziennie rano o 8:00 odbywa się desperta, czyli pobudka, podczas której orkiestry dęte grają na ulicach, a falleros i falleras ubrani w tradycyjne stroje strzelają petardami. Są to pokazy artystyczne i pirotechniczne, które przyciągają tłumy ludzi. Każdego dnia o 14:00 odbywa się mascaleta, czyli pokaz petard, a o północy pokaz fajerwerków. Główną atrakcją festiwalu są kolorowe figurki różnych kształtów i rozmiarów, przedstawiające często parodie znanych osobistości z dziedziny polityki i mediów. Na zakończenie festiwalu, czyli 19 marca, figurki te są palone.

Trzeci tydzień w Walencji w ramach programu Erasmus+ zwieńczyliśmy rejsem katamaranem po Morzu Śródziemnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *